Синонім
- Krombholziella schistophila (Bon) Alessio
- Leccinum palustre M. Korhonen
Народна назва
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Їстівний
Примітки
Детально
Поширення не вивчене, виявлений в Австрії (один локалітет) і Швеції (11 місцезнаходжень) (Encyclopedia of Life, 2012).
Поширення в Україні. Західне Полісся — Волинська обл., Любешівський р-н, Національний природний парк «Прип’ять-Стохід», на північний захід від с. Люб’язь, 5.08.2011, В.П. Гелюта.
Гриб плодоносить у відкритих місцях, на мохах, вологих кислих піщаних ґрунтах. Утворює мікоризу з березою. Поодинці, іноді в окремих групах, в Україні знайдений лише раз, на невисокому острівному підвищенні серед болота, в килимі з Nardus stricta L. Їстівний гриб, збирається населенням як звичайна бабка. Червень - жовтень.
Упізнається в польових умовах завдяки струнким плодовим тілам невеликих розмірів, світлозабарвленій шапинці, білій ніжці з виразними дрібними сіруватими або чорнуватими лусочками, нижня частина якої при пошкодженні стає зеленувато-синьою, а також тяжінням до вологих оселищ. Форми, м’якуш яких не синішає або які мають великі плодові тіла, можуть бути прийняті за L. scabrum або L. variicolor, проте вони відрізняються мікроскопічними ознаками — каулоцистидами, видовженістю спор та структурою пілеїпелісу (den Bakker, Noordeloos, 2005).
Література
- Гелюта В.П., Акулов О.Ю. Нові та рідкісні для України види роду Leccinum (Boletales, Basidiomycota) // Український ботанічний журнал. - 2012. - Т.69, №6. - С.886-900.
View source