Народна назва
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Поширений в усьому світі. Один із найпоширеніших циклопів фауни України, трапляється у більшості відкритих водойм усіх природно-географічних зон, у т. ч. Полісся, Степу, Гірського Криму, Карпат.
Еврибіонт. Трапляється у великих і малих ріках, їх заплавних озерах, болотах високих терас, відмічений у ставках, струмках та пересихаючих водоймах, криницях, джерелах, печерах. Населяє лише узбережні та придонні частини водойм, надає перевагу заростям макрофітів або нитчастих водоростей. Трапляється в пелагіалі при підвищеній солоності – 6−20‰. Пристосований до астатичних умов. Зареєстрований на значних глибинах та в горах на висоті 4500 м н. р. м. Малочутливий до низького вмісту кисню у воді, витримує рН середовища в межах 4,6−9,8. Надає перевагу хлоридним β-мезогалінним водоймам.
Евритермний. Поліциклічний. Розвиток в індивідуальній та масових культурах при 20ºС триває, відповідно, 20 і 40 днів, що пояснюють різними умовами живлення. Яйцеві мішки великі, видовжено-овальні, характерно відходять під значним кутом, із досить мінливою кількістю яєць (15−90) незалежно від розмірів і умов живлення самки. Спектр живлення широкий: малощетинкові черви, планарії, кладоцери, веслоногі, раки, коловертки, личинки комарів, іноді личинки риб, водорості. Проміжний хазяїн деяких нематод, цестод. У яйцях, порожнині тіла личинок та кишківнику циклопа паразитують евгленоїдиди. β-α-мезосапроб
Література
- Шацьке поозер’я. Тваринний світ: кол. моногр. / А.-Т.В. Башта, В.К. Бігун, М.Г. Білецька [та ін.]; за ред. П.Я. Кілочицького. – Луцьк : Вежа-Друк, 2016. - 610 с. (Електронне видання на CD-ROM)
View source