Народна назва
Зображення
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Північна й Середня Європа, Середня Азія, Далекий Схід, Монголія (Канюкова, 2006). Поширений вид. Відомий на всій території України, крім південних та східних областей (Putshkov V., Putshkov P., 1996), що може бути наслідком недостатньої вивченості цього регіону.
Живе зазвичай у постійних, невеликих затінених і стоячих водоймах. Інколи трапляється в затінених затоках великих озер або невеликих струмках із повільною течією. Трапляється в лісових калюжах. У Шацькому поозер’ї виявлений у малих пересихаючих водоймах на краю лісу (Грандова, 2016).
Бувають коротко- та повнокрилими. Яйця відкладає на нижню сторону предметів або листя рослин, що плавають у воді. Має п’ять личинкових стадій. Тривалість ембріонального розвитку залежить від температури навколишнього середовища. Коливання поверхні води водомірки сприймають як сигнал появи нової жертви для полювання, рухом ніг вони створюють дрібні хвилі для комунікації між особинами. Хижаки. Активно шукають або очікують здобич на водній поверхні. Зграйки найчастіше трапляються в затінку під густими деревами, з яких падає здобич. Харчуються дрібними безхребетними – здебільшого комахами, що впали на поверхню води, а також тими, що спливають до поверхні для линьки, зокрема личинками кровосисних двокрилих. Іноді висмоктують трупи невеликих хребетних – риб, жаб, при цьому кілька водомірок можуть живитись однією здобиччю одночасно. Личинки можуть висмоктувати нижчих ракоподібних та інших дрібних тварин (Канюкова, 2006; Putshkov V., Putshkov P., 1996).
Література
- Шацьке поозер’я. Тваринний світ: кол. моногр. / А.-Т.В. Башта, В.К. Бігун, М.Г. Білецька [та ін.]; за ред. П.Я. Кілочицького. – Луцьк : Вежа-Друк, 2016. - 610 с. (Електронне видання на CD-ROM)
View source