Синонім
- Picea canadensis (Michx.) Link
- Abies alba (Castigl.) Michx.
- Picea glauca f. conica Rehder
- Pinus canadensis (Mill.) Du Roi
- Pinus virescens Neilr.
Народна назва
Ялина канадська
Зображення
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Декоративний вид; Технічні культури
Примітки
Детально
Батьківщина ялини — Канада і Аляска, де вона — найпоширеніша з усіх видів ялини. У дикому вигляді дерево і нині росте в лісовій зоні Північної Америки, де займає великі площі, переважно вздовж берегів річок і озер, утворюючи чисті та змішані насадження. В гори піднімається до висоти 1500 м. Канадська ялина — найзимостійкіша з усіх видів ялини.
У Західну Європу її завезли на початку XVIII століття з тієї ж Канади. В Україні канадську ялину найчастіше вирощують як декоративне дерево — у всіх областях країни. За поширеністю вона у нас поступається лише ялині колючій (Picea pungens Engelm.).
Канадська ялина може досягати 20-30 м заввишки. Крона — густа, 60-120 см в діаметрі, конусоподібна. Гілки молодих дерев направлені косо вгору, старих — опущені донизу.
Хвоя — з блакитним відтінком, сизо-зелена. Якщо її розтерти — запах хвоїнок буде нагадувати чорну смородину. Жіночі шишки ялини — дерев'янисті, повислі, не розсипні. Насіння — з ложкоподібним крильцем.
Відомо близько 20 декоративних форм ялини канадської — різної висоти, конфігурації крони (конічна чи кулеподібна) і кольору хвої (світло-зелена, золотиста, блакитно-зелена чи сизо-блакитна).
Серед садівників особливо популярні карликові канадські ялини, які можна вирощувати навіть у квітниках (їх поєднують, наприклад, з вереском) чи горщиках. Але практично всі декоративні форми дерева схильні до пошкоджень сосновим павутинним кліщем.