Синонім
- Agaricus biarmillatus Staude
- Agaricus imperialis N. Lund
- Armillaria imperiale Fr.
- Armillaria nobilis Murrill
- Biannularia imperialis (P. Karst.) Beck
- Omphalia imperialis (P. Karst.) Quél.
Народна назва
Корбан, гордуман, тунт, царський гриб, гуцульський гриб
Природоохоронний статус
RDBUkr: Рідкісні
Цінність виду
Їстівний
Примітки
Детально
Поширений у Північній Америці і Європі.
Зрілий гриб формою нагадує груздь з жовтувато-бурою шапинкою, прямою ніжкою діаметром 3-4 см і висотою до 20 см. У молодому віці гриб має конусоподібну форму і часто формою подібний до справжнього царського трюфеля. Також гриб подібний на гриби мацутаке. Росте на високогір'ях Карпат, на висоті від 400 до 1000 м. Полюбляє смерекові затінені ліси, але не раз його можна знайти і на узліссях, особливо в дощове літо.
Причини зміни чисельності - Інтенсивно збирається населенням як добрий їстівний гриб.
Література
- Гребенщиков В.О. Знахідки грибів з Червоної книги України в НПП «Черемоський» та на сусідніх територіях Путильського району // Знахідки рослин і грибів Червоної книги та Бернської конвенції (Резолюція 6). – Т. 1 (Серія: «Conservation Biology in Ukraine»; вип. 11). – Київ - Чернівці: Друк Арт, 2019. – C.212-213.
View source
- Фокшей С.І. Знахідки макроміцетів, занесених до Червоної книги України, в НПП «Гуцульщина» // Знахідки рослин і грибів Червоної книги та Бернської конвенції (Резолюція 6). – Т. 1 (Серія: «Conservation Biology in Ukraine»; вип. 11). – Київ - Чернівці: Друк Арт, 2019. – C.426-430.
View source
- Червона книга України. Рослинний світ / М-во охорони навколиш. природ. середовища України, Нац. акад. наук України; за ред. Я. П. Дідуха. – Київ: Глобалконсалтинг, 2009. – 900 c.
View source