НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Державний природознавчий музей
Центр даних з біорізноманіття

Hemileccinum depilatum (Redeuilh) Šutara - Напівборовик ямчастий

Синонім
  • Boletus depilatus Redeuilh
  • Boletus obsonium var. sanguineomaculatus (Krombh.) J.Blum, 1970
  • Boletus xanthoporus var. sanguineomaculatus Krombh.
  • Hemileccinum depilatum f. sanguineomaculatum (Krombh.) Klofac & Krisai
  • Leccinum depilatum (Redeuilh) Šutara
Народна назва
Боровик неопушений
Зображення
Природоохоронний статус
RDBUkr: Вразливі
Цінність виду
Примітки
Включений до червоних списків грибів Бельгії, Болгарії, Великої Британії, Польщі, Франції, Хорватії та Чехії, є кандидатом на включення до Європейського червоного списку грибів (Holec, Beran, 2006; Šutara et al., 2009; Gyosheva et al., 2006; Ainsworth et al., 2013; Assyov, Denchev, 2015; European..., 2010; https://www.grzyby.pl/gatunki/Boletus_depilatus.htm#GREJ).
Детально
Відомий у Західній і Центральній Європі та Азії (лише Азербайджан і Туреччина). В Україні відомо лише 18 його місцезнаходжень (Автономна Республіка Крим, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Тернопільська, Хмельницька та Черкаська обл.) (Гелюта, Зикова, Гайова, Придюк, Шевченко, 2022). Трапляється переважно в листяних лісах, головним чином під грабом, на лужних ґрунтах, поодиноко, дуже рідко.Охороняється в Карпатському біосферному заповіднику, Природному заповіднику "Мис Мартьян" та Національному природному парку "Подільські Товтри". Їстівний гриб низької якості через його неприємний запах, однак збирається населенням разом з іншими болетовими грибами.
Література
  • Гелюта В.П., Зикова М.О., Гайова В.П., Придюк М.П., Шевченко М.В. Деякі зміни до списку видів грибів, включених до Червоної книги України // Український ботанічний журнал. - 2022. - 79(3). - С.154-168.
    View source
Експерти

Таксономічна належність

Biota
Eukaryota
Fungi
Dikarya
Basidiomycota
Agaricomycotina
Agaricomycetes
Boletales
Boletaceae