НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Державний природознавчий музей
Центр даних з біорізноманіття

Phellinidium ferrugineofuscum (P. Karst.) Fiasson & Niemelä - Феллінідіум іржаво-бурий

Синонім
  • Poria ferrugineofusca P. Karst.
  • Fuscoporia marginella (Peck) Murrill
  • Phellinus ferrugineofuscus (P. Karst.) Bourdot & Galzin
  • Phellinus ferrugineofuscus var. narymicus Pilát
  • Polyporus ferrugineofuscus (P. Karst.) Romell
  • Polyporus marginellus Peck
Народна назва
Фелін іржаво-бурий
Зображення
Природоохоронний статус
RDBUkr: Вразливі
Цінність виду
Примітки
Включений до червоних списків грибів Словаччини зі статусом EN (Еndangered) (Lizoň, 2001), Німеччини – EX (Extinct) та Швеції – NT (Near Threatened) (Westling, 2015).
Детально
У світі поширений в Європі, Азії та Північній Америці (Bondartseva, Parmasto, 1986). В Україні відомий лише за кількома місцезростаннями (Чернігівська, Закарпатська та Херсонська обл.) (Pilát, 1940; Wasser, Soldatova, 1977; Shevchenko, 2018). В Україні знаходяться на південній межі свого ареалу (Гелюта, Зикова, Гайова, Придюк, Шевченко, 2022). Охороняється в Карпатському біосферному заповіднику (Dudka et al., 2019), Ічнянському національному природному парку (Shevchenko, 2018) та Національному природному парку "Синевир" (Dudka et al., 2019). Росте у хвойних лісах на відмерлій крупномірній деревині хвойних порід (найчастіше ялини та сосни). Трапляється рідко, формує поодинокі базидіоми. Є індикатором старих малопорушених хвойних лісів і розвивається виключно на деревині великого діаметру (Niemelä, 2005). Руйнівник деревини, спричинює білу гниль, неїстівний.
Література
  • Гелюта В.П., Зикова М.О., Гайова В.П., Придюк М.П., Шевченко М.В. Деякі зміни до списку видів грибів, включених до Червоної книги України // Український ботанічний журнал. - 2022. - 79(3). - С.154-168.
    View source
Експерти

Таксономічна належність

Biota
Eukaryota
Fungi
Dikarya
Basidiomycota
Agaricomycotina
Agaricomycetes
Hymenochaetales
Hymenochaetaceae