Синонім
- Anthidium curvipes Schmid, 1872
- Anthidium dufourii Lepeletier, 1841
- Anthidium flabilabre Latreille, 1809
- Anthidium flavilabre Latreille, 1809
- Anthidium interruptum (Fabricius, 1781)
- Anthidium luteipes Lepeletier, 1841
Народна назва
Зображення
Природоохоронний статус
RDBUkr: Зникаючі
Цінність виду
Примітки
Детально
Ареал поширення охоплює переважно Середземномор'я, що простягається від південної Іспанії до Франції, південної Швейцарії та Австрії через Балкани до Греції та західної Туреччини. У країнах південно-східної та східної Європи, поширюється на Словаччину, Угорщину, Румунію та Україну.
Вид, згідно з Amiet et al. (2004), спеціалізувався на Dipsacaceae і в Швейцарії відвідує виключно Scabiosa (див. також Friese 1898). Основний сезон польотів триває з червня до початку серпня з раннім рекордом з травня в Болгарії та пізнім рекордом з початку вересня в Іспанії.
У Кустаусі в північних передгір’ях східних Піренеїв (Франція) спостерігалось кілька екземплярів пізно вдень 14.VII.2018. Здебільшого вони швидко літали на півдорозі між стеблами диких черешків (Dipsacus sp.) і лише рідко літали на рівні над квітами. Іноді вони ненадовго відвідували квіти скабіози. Лише чотири зразки можна було зібрати протягом приблизно однієї години, і це були три самці та одна самка, які не мали пилкового навантаження. Наступного ранку (приблизно з 9 до 10 ранку) те саме місце було відвідано знову, і було помічено багато зразків, переважно на квітках диких черешків. Протягом однієї години було зібрано 15 екземплярів, усі вони були самками, і всі вони були сильно завантажені пилком на нижній частині. Таким чином, самці та самки, здається, мають різну щоденну активність — самці в основному активні вдень і зайняті захистом своїх територій, а самки більш активні вранці і тоді зайняті збиранням пилку.