Синонім
- Argentina argentea Rydb.
- Fragaria argentea (L.) Crantz
- Hypargyrium argenteum (L.) Fourr.
- Potentilla argentata Jord.
- Potentilla cinerea Raf.
- Potentilla superlata Borb
- Potentilla tenuiloba Jord.
- Potentilla tomentosa Gilib.
Народна назва
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Лікарська рослина; Медодайні рослини
Примітки
Детально
Трапляється по всій Україні, але частіше зустрічається на заході. Росте на схилах ярів і річкових долин, сухих узліссях і полянах, біля узбіччя, на сухих випасах, іноді росте як бур'ян. Утворює невеликі зарослі, особливо в районах лісостепу (Волинський, Львівський, Рівненський, Житомирський, Київський, Хмельницький, Винницький, Кіровоградський райони).
Відрізняється від перстача випрямленого блискучими зверху темно-зеленими, знизу сріблясто-повстистими листками, суцвіття волотисто-щіткоподібне. Росте переважно на лісових галявинах, уздовж просік, на луках, лісових пасовищах. Світлолюбна рослина. Перстач білий і сріблястий поширені по всій Україні, крім крайнього Степу.
Запах у перстача відсутній, смак дещо терпкий. Рослина містить дубильні речовини і аскорбінову кислоту. В медицині використовують надземну частину у складі збору, який призначають при лікуванні папіломатозу сечового міхура, анацидного гастриту та виразковій хворобі шлунка. В народній медицині використовують як кровоспинний засіб, при проносі, ангіні, туберкульозі легень, гіпертонічній хворобі, ревматизмі, міозиті, як протиглистне; зовнішньо — як ранозагоювальне, для полоскань при кровоточивості ясен, виразках язика та слизової оболонки рота. Зафарбовує тканину та бавовну у червоний колір. Медонос.
Література
- Гончаренко В.І., Калінович Н.О. Флора судинних рослин Шацького національного природного парку // Науковий вісник Волинського національного університету імені Лесі Українки. Сер.: Біологічні науки. - 2009. - №2. - С.5-17.
View source