Синонім
- Squalus vulpinus Bonnaterre, 1788
- Squalus vulpes Gmelin, 1789
- Alopias macrourus Rafinesque, 1810
- Squalus alopecias Gronow, 1854
- Alopecias barrae Perez Canto, 1886
Народна назва
Зображення
Природоохоронний статус
IUCN: VU
Цінність виду
Примітки
МСОП: Vulnerable A2bd+3bd+4bd
Детально
Широко поширена у всіх океанах, переважно в субтропічних районах.
Морська риба, часом утворює зграї. Накопичується на банках, над материковими і острівними схилами, у відкритих водах — поблизу фронтальних зон.
Яйцеживородна риба. Парування і пологи відбуваються протягом усього року.
У розширену частину яйцепроводів надходять запліднені яйця, укладені у шкірясті прозорі капсули овальної форми. Вихід ембріонів з капсули відбувається при довжині 8-9 см; подальший розвиток ембріонів протікає в яйцепроводах. Зазвичай в кожному яйцепроводі міститься по одному ембріону. Тривалість розвитку близько року. Народжує по 2-4 дитинчати довжиною до 150 см.
Хижа риба. Живиться переважно зграєвими пелагичними рибами. До складу їжі входять скумбрія, луфар, шед, менхеден, пеламіда, сарган, сардина, ставрида, макрель, риба-шабля, макруруси, міктофові, дрібні тунці, а також краби, креветки, восьминоги і кальмари.
У теплу пору року ця акула робить міграції у моря помірного поясу. Наприклад, в Атлантичному океані вона доходить влітку до затоки Св. Лаврентія і до Лофотенских островів (Північна Норвегія). В Індійському океані відомий випадок переміщення міченої акули за два роки на 840 миль.