Синонім
- Atherina minuta Risso, 1810
- Aphia meridionalis Risso, 1827
- Aphya minuta (Risso, 1810)
- Aphya pellucida (Nardo, 1824)
- Argentina aphia Rafinesque, 1810
- Brachyochirus aphya Bonaparte, 1846=Brachyochirus pellucidus (Nardo, 1824)
Народна назва
Афія, бланкет
Зображення
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Об'єкт рибальства
Примітки
Детально
Поширений в Атлантичному океані від Тронхейму (Норвегія) на півночі до Марокко на півдні. Відзначений у Біскайській затоці, західній частині Балтійського моря, а також у Середземному, Чорному морях. Відомі окремі знахідки у південній частині Азовського моря.
Невеликих розмірів бичок, максимальною довжиною до 7,9 см. Тіло риби прозоре із рожевим відтінком. На боках і хвостовому стеблі циклоїдна луска легко спадає. Вздовж основ непарних плавців і на голові присутні хроматофори. Спинні плавці несуть 4-6 шипів (колючих променів) і 113 м'яких променів. Анальний плавець несе 1 колючий промінь і 11-15 — м'яких. Самці мають довші спинні та анальні плавці, ніж самиці. Хребців 26-28. Зуби на нижній щелепі розташовані в один ряд.
Пелагічний океанодромний субтропічний вид риб. Трапляється у морських і солонуватих водах. Віддає перевагу прибережним мілинам (до 97 м глибиною, зазвичай 5-80 м), гирлам річок, де зустрічається на піщаному або мулистому дні, серед водної рослинності.
Живиться зоопланктоном, переважно копеподами, личинками вусоногих, мізидами. Нерестує літом, як субстрат для нересту використовує порожні мушлі. Однорічний вид, дорослі риби гинуть після нересту.