НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Державний природознавчий музей
Центр даних з біорізноманіття

Lissotriton montandoni (Boulenger, 1880) - Тритон карпатський

Синонім
  • Triton montandoni Boulenger, 1880
  • Triturus montandoni (Boulenger, 1860)
Народна назва

Зображення
Природоохоронний статус
Be (II); CarpRL: EN; RDBUkr: Вразливі; RDBUkrCarp: NT; Reg; Endemic
Цінність виду
Примітки
Детально
Ендемік Карпат, трапляється у горах і передгір'ях Чернівецької, Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської обл. Початок нересту — з березеня–квітня (передгір’я) до травня–червня (гори), активні до жовтня–листопада. Розмноження — в стоячих і напівпроточних водоймах, активність денна. У липні–серпні полишають водойми, активність присмерково-нічна. На суші шукають прихисток у норах, порожнинах ґрунту, під корчами, вони ж використовуються для зимівлі. Поодинокі особини зимують у воді. Довжина тіла з хвостом — близько 74−83 мм. Ікра (всього 30–80, максимум до 250 ікринок) розміщується самкою по декілька штук (2–5) на листі підводних рослин, метаморфоз — до 3 місяців, інколи зимують на личинковій стадії. Статевозрілість наступає, вірогідно, на 3 році життя.
Література
  • Каталог земноводних Зоологічного музею Львівського національного університету імені Івана Франка / [Затушевський А.Т., Шидловський І.В., Біляк І.Т., Смірнов Н.А., Гнатина О.С.]. – Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2017. – 48 с.
    View source
  • Смірнов Н., Андрющенко Т., Хлус Л. Нові надходження земноводних у фонди зоологічного музею Чернівецького університету // Сучасний музей. Наукова й експозиційна діяльність. Матеріали наукової конференції, присвяченої 145-й річниці заснування Крайового музею в Чернівцях (15 травня 2008 р.) / Ред. О. П. Затуловська, І. А. Піддубний, І. В. Скільський. – Чернівці: ДрукАрт, 2008. – С.120-124.
Експерти

Таксономічна належність

Biota
Eukaryota
Animalia
Eumetazoa
Chordata
Gnathostomata
Amphibia
Urodela
Salamandridae