НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Державний природознавчий музей
Центр даних з біорізноманіття

Mesotriton alpestris (Laurenti, 1768) - Тритон альпійський

Синонім
  • Triturus alpestris (Laurenti, 1768)
  • Ichthyosaura alpestris (Laurenti, 1768)
Народна назва

Зображення
Природоохоронний статус
Be (III); CarpRL: VU; RDBUkr: Вразливі; RDBUkrCarp: VU
Цінність виду
Примітки
Детально
Центральна та Пд. Європа. В Україні — Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська та Чернівецька обл. Вихід з зимівлі — в березні на менших висотах та у квітні в горах. Мешкають поблизу водойм на висоті 400−2000 м у гірсько-лісовій зоні і на полонинах. Листяну підстилку, щілини та порожнини під каменями, колодами, корчами використовують як прихистки та місця для зимівлі. У травні–червні самка на глибині 10–50 см прикріплює короткі ікряні шнури (120−250 ікринок) до підводних рослин, кілок або каміння. Тривалість метаморфозу — 3–4 місяці. Личинки інколи здатні до розмноження (педоморфоз). Статева зрілість настає на 3–4-му році. За результатами досліджень у трьох карпатських областях щільність в період розмноження досягає 3–7 ос./м2 водойми.
Література
  • Каталог земноводних Зоологічного музею Львівського національного університету імені Івана Франка / [Затушевський А.Т., Шидловський І.В., Біляк І.Т., Смірнов Н.А., Гнатина О.С.]. – Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2017. – 48 с.
    View source
  • Смірнов Н., Андрющенко Т., Хлус Л. Нові надходження земноводних у фонди зоологічного музею Чернівецького університету // Сучасний музей. Наукова й експозиційна діяльність. Матеріали наукової конференції, присвяченої 145-й річниці заснування Крайового музею в Чернівцях (15 травня 2008 р.) / Ред. О. П. Затуловська, І. А. Піддубний, І. В. Скільський. – Чернівці: ДрукАрт, 2008. – С.120-124.
Експерти

Таксономічна належність

Biota
Eukaryota
Animalia
Eumetazoa
Chordata
Gnathostomata
Amphibia
Urodela
Salamandridae