Народна назва
Норець чорношиїй
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Cтатус перебування в Україні: гнiздовий, перелiтний, зимуючий. Гніздиться в Європі, середній і південній Азії, на більшій частині Африки, на півдні і південному заході США і на півночі Південної Америці. На півночі ареалу — перелітний птах.
Розповсюдження: гнiздиться на всiй територiї, крім гір та більшої частини Криму; мігрує скрізь; регулярно зимує на Сиваші, а також біля узбережжя Чорного і Азовського морів, інколи в зимовий період трапляється на річках і ставках в глибині суходолу.
Бiотоп, якому птах надає перевагу: прiснi водойми багатi надводною рослиннiстю.
Поведiнка, її особливості: потайний, гнiздиться переважно колонiально. Гніздиться як окремими парами, так і в колоніях на різноманітних водоймах, на прольоті зустрічається навіть на гірських річках. Велику частину часу проводить на воді, на берег виходить рідко. При небезпеці воліє пірнати, а не злітати, хоча набагато легше, ніж інші пірникози, піднімається з води, і здатний здійснювати тривалі перельоти.
Харчується в основному водними безхребетними.
Література
- Грищенко В.М. Фауна хребетних тварин Канівського природного заповідника. - Канів, 2021. - 24 с.
View source
- Котенко Т.И., Ардамацкая Т.Б., Дубина Д.В. и др. Биоразнообразие Джарылгача: современное состояние и пути сохранения // Вісник зоології. – 2000. – Спец. випуск. – 240 с.
- Літопис природи. Природний заповідник «Медобори». 2018, т.26. – Гримайлів, 2019. – 509 с.
- Літопис природи. Природний заповідник «Розточчя». 2018, т.32. – Івано-Франкове, 2019. – 000 с.
- Проект організації території Чорноморського біосферного заповідника НАН України та охорони його природних комплексів. Ч. 1. К.- 2016. 300 с.
- Шацьке поозер’я. Тваринний світ: кол. моногр. / А.-Т.В. Башта, В.К. Бігун, М.Г. Білецька [та ін.]; за ред. П.Я. Кілочицького. – Луцьк : Вежа-Друк, 2016. - 610 с. (Електронне видання на CD-ROM)
View source