НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Державний природознавчий музей
Центр даних з біорізноманіття

Tetrodontophora bielanensis (Waga, 1842) - Тетрадонтофора блакитна

Синонім
  • Achorutes bielanensis Waga, 1842
  • Tetrodontophora gigas Reuter, 1882
Народна назва

Зображення
Природоохоронний статус
RDBUkr: Зникаючі
Цінність виду
Примітки
Детально
Ареал виду в Україні: Ростоцько-Опільська горбогірна обл.; Західно-Подільська височинна обл.; Вододільно-Верховинська обл.; Прут-Дністровська височинна обл.; Волинське та Мале Полісся; Центральнопридніпровська височинна обл. Вид мешкає в лісових біотопах (рівнинні та гірські переважно хвойні ліси), у підстилці та верхніх шарах ґрунту, у трухлявій деревині, на грибах, лишайниках, у вологих мохах на підтоплених місцях. Відмічений у норах гризунів, на трупах тварин. Вид бере участь в процесах ґрунтоутворення.
Література
  • Гуштан Г.Г., Гуштан К.В. Деякі знахідки раритетних видів тварин, як перспектива створення нових природно-заповідних об’єктів у верхів’ї басейну річки Латориця та суміжних територій (Закарпаття) // «Екологія та природокористування в системі оптимізації відносин природи і суспільства». Матеріали міжнародної науково-практичної конференції присвяченої 110-річчю заснування Екологічного коледжу Львівського національного аграрного університету (4 жовтня 2018); [за заг. ред.: Боруцької Ю.З., Костишин Е.І.]. – Львів: Екологічний коледж ЛНАУ, 2018. – С.61-64.
  • Заморока А.М., Бідичак Р.М., Геряк Ю.М., Глотов С.В., Капрусь І.Я., Козоріз Ю.Г., Мартинов О.В., Михайлюк-Заморока О.В., Пушкар Т.І., Різун В.Б., Слободян О.М., Смірнов Н.А., Утєвський С.Ю., Шпарик В.Ю. Розповсюдження рідкісних видів безхребетних тварин, занесених до Червоної книги України, в Івано-Франківській області // Український ентомологічний журнал. – 2017. – 2(13). – С.77-94.
    View source
Експерти

Таксономічна належність

Biota
Eukaryota
Animalia
Eumetazoa
Arthropoda
Hexapoda
Entognatha
Collembola
Onychiuridae