Синонім
- Cerambyx textor Linnaeus, 1761
- Cerambyx cephaloses Voet, 1778
- Cerambyx nigrorugosus Degeer, 1775
- Cerambyx noctis Gronovius, 1764
- Cerambyx unicolor Brown, 1776
- Lamia gennadii Buquet, 1882
- Lamia tricarinata Cornelius, 1884
Народна назва
Лямія текстор
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
L. textor — європейсько-сибірський вид, що входить до європейсько-сибірського зооґеографічного комплексу. Ареал охоплює Європу, Кавказ та Росію. В Карпатському регіоні вид поширений, основним чином, в передгір'ях, де трапляється в долинах річок та узліссях, і приурочений до вербових гаїв.
Жук є нелітаючим, тому трапляється переважно на ґрунті та надземних частинах коренів дерев, веде прихований спосіб життя. Комахи як додаткове живлення гризуть кору та луб прикореневих частин стовбурів молодих дерев, а також листя верби. Личинка розвивається в деревині різних видів верби та тополь. Самка при кладці яєць, вигризає, так звану, насічку на корені чи прикореневій частині стовбура дерева, куди поміщає одне яйце. Ембріональний розвиток триває до 12 днів. Личинка розвивається, за різними даними, від двох до чотирьох років.
Література
- Шацьке поозер’я. Тваринний світ: кол. моногр. / А.-Т.В. Башта, В.К. Бігун, М.Г. Білецька [та ін.]; за ред. П.Я. Кілочицького. – Луцьк : Вежа-Друк, 2016. - 610 с. (Електронне видання на CD-ROM)
View source
- Zamoroka A.M., Panin R.Yu., Kapelukh Ya.I., Podobivskiy S.S. The catalogue of the longhorn beetles of Western Podillya, Ukraine (Coleoptera: Cerambycidae) // Munis Entomology & Zoology – 2012. – Vol. 7, №2. – P.1145-1177.
View source