Синонім
- Hylotoma beckeri Tournier, 1889
Народна назва
Арґе молочайний
Зображення
Природоохоронний статус
RDBUkr: Рідкісні
Цінність виду
Примітки
Детально
Циркумпонтійський вид. Представник саванно-степової фауни. Один з близько 200 видів голарктичного роду; один з 24 видів роду у фауні України.
Ареал виду охоплює країни Причорномор’я (циркумпонтичний вид, поширенний на сх. до Нижнього Поволжя). В Україні виявлений у Київській, Донецькій, Миколаївській, Херсонській обл. та в Криму.
Чисельність незначна. Майже скрізь трапляються поодинокі особини і лише іноді (у Пн. Криму) дещо частіше.
Дає 1 генерацію на рік. Літ імаго триває з травня до червня. Найбільш активний за теплої сонячної погоди. Імаго живляться нектаром і пилком квіток молочаю та різних зонтичних, кормові рослини личинок — молочаї. Самка відкладає яйця по одному в надрізи, зроблені яйцекладом під епідермісом торця молодих листочків молочаю (переважно біля вершини стебел). У кожний листок молочаю самка відкладає кілька (до 10) яєць, розміщених на лівому і правому боках пластинки на різній відстані (1–5 мм) одне від одного. Яйця яскраво-жовтого кольору.
Треба докладніше вивчити особливості біології виду, створити ентомологічні заказники у місцях його перебування.
Література
- Проект організації території Чорноморського біосферного заповідника НАН України та охорони його природних комплексів. Ч. 1. К.- 2016. 300 с.