Народна назва
Зображення
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Нетипові черепашки без нижньої палатальної складки часом плутають з Macrogastra plicatula. Проте черепашки останнього виду стрункіші, особливо у нижній частині (рис. 102 а, б), їх ширина не перевищує 3,0 мм, а поверхня від ребристо-покресленої до низько-ребристої.
Розповсюдження. Карпатсько-балтійський вид. Зустрічається переважно на заході України. На сході досягає Вінницької обл. Вказаний О.О.Байдашніковим (1990 а) також для гірського Криму.
Екологія. Лісовий вид.
Примітка. У новішій малакологічній літературі цей вид також часто згадують під назвою Macrogastra borealis (Boettger, 1878). Причиною цього називають наявність підвиду Charpentieria itala latestriata (Küster, 1850), оскільки M. latestriata і Ch. itala latestriata були описані в межах одного роду – Clausilia, який раніше об'єднував фактично усіх Clausiliidae. Проте використання назви M. borealis може внести в малакологічну літературу певну плутанину, оскільки назву M. latestriata borealis раніше використовували для позначення лише одного з підвидів M. latestriata (Лихарев, 1962).