Синонім
- Agriolimax subagreste Simroth, 1892
Народна назва
Зображення
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Зауваження до діагностики. Від інших представників роду з сітчастим малюнком на тілі можна надійно відрізнити лише за анатомічними ознаками. Інакше його можна легко сплутати з D. reticulatum на Донецькій височині та прилеглих до неї територіях або з D. tauricum у Криму. Видовжена темна плямка у формі серпа над пневмостомом хоча й характерна для D. subagreste, не може бути надійною ознакою для його визначення. Подібна видовжена темна плямка може бути присутньою також в інших представників роду.
Розповсюдження. Основний ареал виду пов'язаний з Північним Кавказом. Розповсюджений також у Краснодарському і Ставропольському краях, а в Україні – на південному сході, від Донецької височини до Керченського півострова (Гураль-Сверлова и др., 2009). Особливості розповсюдження D. subagreste у Криму вимагають подальшого уточнення, оскільки тут його могли тривалий час помилково приймати за зовнішньо подібного D. tauricum.
Екологія. Лісовий вид, в умовах степової зони зустрічається переважно в заплавних або байрачних лісах, рідше – в чагарникових заростях.