Синонім
- Scarabaeus aeruginosa Linnaeus, 1767
- Melolontha glauca Olivier, 1789
- Protaetia aeruginosa (Linnaeus, 1767)
Народна назва
Природоохоронний статус
Reg
Цінність виду
Примітки
Регіонально охороняється у Львівській обл. (Рідкісні..., 2013).
Детально
Польща, західна і південна Франція до Італії, Албанія, Греція, Туреччина; Латвія, південь Білорусі, Україна, Молдова. У Росії північна межа ареалу проходить від Калінінградської області на Брянськ, Тулу, Єлець, Воронеж, Йошкар-Олу, Малмиж, Самару. Південна межа проходить по межі з Україною і далі до Волгограду, по заплаві Волги до її дельти і потім, збігаючись з державною, направляється на Оренбург. Є дані про перебування виду в Рязанської і Калузької областях. У Білгородській області зрідка зустрічається в дібровах Борисовського, Бєлгородського, Шебекінського і Валуйського районів, де останні знахідки датуються 2001 роком.
Мешкає переважно в старих лісах і садах, де виростають великі старі дерева. Личинки розвиваються в трухлявої деревини листяних порід дерев, переважно дуба і плодових культур. Жуки зустрічаються з червня до вересня. Більшу частину часу проводять на деревах випливають з соком, іноді їх можна знайти на перезрілих плодів груш, яблунь, рідше зустрічаються на квітах.
Необхідні заходи охорони: Збереження старовікових дерев, особливо дуба, яблуні і груші в нагірних дібровах широколистяних лісах, створення в місцях існування виду дрібних особливо охоронюваних природних територій, обмеження вирубки старих широколистяних лісів, в тому числі дібров в лісостепу і степу.