Синонім
- Papilio tityrus Poda, 1761
- Brintesia circe (Fabricius, 1775)
- Heodes flavescens Lempke, 1937
- Lycaena subalpinus (Ad.Speyer, 1851)
- Papilio dorilis Hufnagel, 1766
- Papilio circe Denis & Schiffermüller, 1775
Народна назва
Червінець бурий
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Lycaena tityrus subalpinus Speyer, 1851
Lycaena tityrus tityrus (Poda, 1761)
У старих публікаціях наводився під назвою dorilis Hufnagel. (Некрутенко, Чиколовець, 2005).
Вид поширений у Європі, Західній та Північній Азії від Кантабрійських гір до Алтаю. В Україні метелик поширений у лісовій та лісостеповій зонах, а також Карпатах та Закарпатті. Є ізольовані популяції в Херсонській області та Гірському Криму. Західна Україна, звичайний, узлісся, галявини, луки різних типів, V-VI, VII-IX(2) (Канарський, 2007).
Розмах крил 28-32 мм. Метелик дуже мінливий у забарвленні і візерунку плям. У самиць верх крил зазвичай сірий з чорними і жовтими плямами. Самці забарвлені у яскравіші, помаранчеві або помаранчево-коричневі кольори.
Метелики літають з травня по вересень. У рік буває три, частіше — два покоління. Гусениці спостерігаються з червня по липень і з осені до квітня наступного року. Гусениці живляться на щавлі та астрагалі. Молоді гусениці згортають листя і так зимують. Навесні, прокинувшись від сплячки, вони швидко ростуть і в травні заляльковуються. Лялечка кріпиться до нижньої частини рослини-господаря.
Література
- Werchratski J. Motyle większe Stanisławowa o okolicy // Sprawozdanie Komisyi Fizyjograficznej. – Kraków, 1893. – 28 – S.167-266.