Синонім
- Papilio orion Pallas, 1771
- Lycaena lariana Frühstorfer, 1910
- Lycaena battus (Denis & Schiffermüller, 1775)
- Lycaena caeca Züllich, 1929
- Lycaena menippe Fruhstorfer, 1910
- Lycaena nigra Gerhard, 1882
Народна назва
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Вид поширений майже по у всій Європі, Західній, Середній та помірній Азії до Японії включно. В Україні звичний у лісовій зоні, місцями у Карпатах та лісовій зоні, рідкісний в Криму.
Полісся, Волино-Поділля, Закарпаття, дуже локальний, остепнені луки на піщаних та карбонатних грунтах, наскельні степи, IV-V, VII-VIII(2) (Канарський, 2007).
Вид мешкає в сухих лісах. У році розвивається два покоління. Метелики літають з середини травня до середини червня, а потім в серпні. Кормові рослини гусениць — види роду очиток (Sedum). Мірмекофільний вид. Гусениці підгодовуються мурахами Tapinoma erraticum, Camponotus vagus, Camponotus aethiops. Зимують лялечки на поверхні ґрунту або під камінням.
Література
- Журавчак Р.О. Стан вивчення та раритетна складова ентомофауни Рівненського природного заповідника та суміжних територій // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Біологія. – 2011. – Вип. 31. – C.62-67.
View source
- Werchratski J. Motyle większe Stanisławowa o okolicy // Sprawozdanie Komisyi Fizyjograficznej. – Kraków, 1893. – 28 – S.167-266.