Синонім
- Papilio eumedon Esper, 1780
- Aricia eumedon (Esper, 1780)
- Papilio chiron Rottemburg, 1775
- Polyommatus (Eumedonia) eumedon (Esper, 1780)
- Lycaena chiron (Rottemburg, 1775)
- Lycaena dealbata Schultz, 1903
- Lycaena eumedon (Esper, 1780)
Народна назва
Синявець геранієвий, Синявець-аріція геранієвий
Зображення
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Вид спорадично поширений у помірній Європі та Азії від Іспанії до Японії включно. В Україні трапляється у лісовій та лісостеповій зоні та Гірському Криму.
Polyommatus (Eumedonia) eumedon (Esper, 1780) Західна Україна, крім Карпат, локальний, болотисті й заплавні луки, лісостепові біотопи, VI-VII (Канарський, 2007).
Розмах крил 26-30 мм, тіло завдовжки 14-17 мм. Крила зверху коричневі. Задні крила знизу з повним рядом помаранчевих субмаргінальних плям. Від дискальної плями в сторону зовнішнього краю відходить поздовжній білий штрих (крім форми fylgia).
Метелики літають з середини червня до середини липня. Одне покоління в рік. Яйця самиця відкладає по одному на кормові рослини. Гусінь живиться квітками, плодами та листям рослин родів Журавець (Geranium) та Грабельки (Erodium). Мірмекофільний вид. Гусінь приваблює до себе мурах Lasius alienus, Myrmica sp., Tapinoma sp. Зимує у стадії гусені.
Література
- Werchratski J. Motyle większe Stanisławowa o okolicy // Sprawozdanie Komisyi Fizyjograficznej. – Kraków, 1893. – 28 – S.167-266.