Синонім
- Lycaena agraphomena Verity, 1904
- Lycaena bivittata Deitrich, 1931
- Lycaena damon (Denis & Schiffermüller, 1775)
- Lysandra damon (Denis & Schiffermüller, 1775)
- Papilio damon Denis & Schiffermüller, 1775
- Polyommatus damon (Denis & Schiffermüller, 1775)
Народна назва
Синявець дамон
Природоохоронний статус
RDBUkr: Зникаючі
Цінність виду
Примітки
В ЧКУ вказаний як Polyommatus damon (Denis et Schiffermüller, 1775)
Детально
Вид поширений у степовій та лісостеповій зонах Європи, Західної та Північної Азії від Іспанії до Північного Китаю. В Україні зрідка трапляється за заході країни. Достовірна популяція описна в урочищі Лиса гора (Золочівський район Львівської області).
Опілля, західне Поділля; ?Закарпаття, дуже локальний і рідкісний, лучні й наскельні степи на карбонатних грунтах, VII-VIII (Канарський, 2007).
Розмах крил становить 32-38 мм. Верхня сторона крил самців світло-синя з широкими сірими краями. Самиці повністю сіро-коричневі. На нижньому боці заднього крила білий широкий штрих по центру.
Метелики літають у липні - серпні. Населяє різнотравні степи, лугові і степові ділянки в лісостеповій зоні, також трапляються по долинах річок, по гірських схилах. Самиці відкладають яйця поштучно на листя еспарцету і конюшини. Зимують яйця або гусениці першого віку. Гусениці молодших віків живляться квітами і плодами еспарцету, старших - додатково попелицями або іншими дрібними безхребетними, супроводжуються і охороняються мурахами.