Синонім
- Argus thersites Cantener, 1835
Народна назва
Синявець терзіт
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Синявець Терсит поширений у Південній Європі, Марокко, Близькому Сході, Кавказі, Ірані та Середній Азії. В Україні трапляються локальні популяції в степовій і лісостеповій зонах і в Гірському Криму.
Волино-Поділля, локальний, остепнені луки й лучні степи на карбонатних грунтах, V-VI, VII-VIII(2) (Канарський, 2007).
Довжина переднього крила 13-17 мм. У самця крила зверху фіолетово-блакитні, з чітким пурпуровим відливом; по зовнішньому краю крил проходить вузька темна лінія. Нижня поверхня крил попелясто-сіра, переднє крило з добре помітною дискальною плямою і повним рядом постдискальних плям. Заднє крило з блакитним напиленням біля основи і повними базальним, постдискальним і субмаргінальним рядами плям; помаранчеві плями субмаргінального ряду клиноподібні, вузько загострені, обмежені зсередини тонкими чорними V-подібними штрихами.
У самиці крила зверху коричневі, з більш-менш розвиненими вохристо-помаранчевими плямами. У нижній поверхні переважає кавово-коричневий колір, заднє крило з ледь помітним блакитним напиленням біля основи.
Гусениця блакитно-зелена, з блідими поздовжніми лініями з боків і спині, в білястих волосках. Лялечка щільна, оливково-зелена, з темною спинною лінією і світло-зеленими криловими зачатками.