Синонім
- Papilio dia Linnaeus, 1767
- Argynnis bivittata Cabeau, 1925
- Argynnis couleti Oberthür, 1937
- Argynnis dia Linnaeus, 1767
- Boloria (Clossiana) dia (Linnaeus, 1767)
- Argynnis minor Borkhausen, 1788
- Argynnis nigrostriata Schultz, 1908
Народна назва
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Вид поширений в Європі, Західній та Північній Азії від півночі Іспанії до Монголії. В Україні трапляється мозаїчно на всій території. Трапляється на лісових галявинах, рідколісся і чагарниках, гірських луках та інших відкритих біоценозах з асоціаціями фіалок (Viola).
Західна Україна, місцями звичайний, галявини, узлісся, лісо- і лучно-степові біотопи, IV-V, VII-IX(2-3) (Канарський, 2007).
Один з найменших видів перлівців. Довжина переднього крила 15-19 мм. Задні крила загострені на вершині, знизу вони червонувато-коричневі з сріблястими плямами по краях і великими сріблястими плямами в центральній перев'язі. Верх з характерним для перлівців малюнком.
Яйця відкладають на кормові рослини (фіалки, малину, ожину, суховершки звичайні). Зимують молоді гусениці, як правило, в згорнутих сухому листі серед опалого листя. Навесні вони розвиваються швидко, заляльковуються, а в травні вже з'являються метелики. Метелики другого покоління літають з липня по серпень.
Література
- Шацьке поозер’я. Тваринний світ: кол. моногр. / А.-Т.В. Башта, В.К. Бігун, М.Г. Білецька [та ін.]; за ред. П.Я. Кілочицького. – Луцьк : Вежа-Друк, 2016. - 610 с. (Електронне видання на CD-ROM)
View source
- Werchratski J. Motyle większe Stanisławowa o okolicy // Sprawozdanie Komisyi Fizyjograficznej. – Kraków, 1893. – 28 – S.167-266.