НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Державний природознавчий музей
Центр даних з біорізноманіття

Motacilla citreola Pallas, 1776 - Плиска жовтоголова

Синонім
Народна назва

Зображення
Природоохоронний статус
Be (II)
Цінність виду
Примітки
Детально
В Україні гніздовий перелітний птах. Тендітний птах з характерним довгим хвостом. Забарвлення самця під час сезону розмноження переважно сіре на верхній частині тіла, та жовте — на нижній, голова жовта (звідси українська назва). Гніздиться на півночі центральної Азії на вологих луках та в тундрі. Гніздо будує на землі і відкладає 4-5 плямистих яєць. Взимку вид мігрує у південну Азію, часто в гірські райони. Ареал виду поступово розширюється на захід, доходячи до західної Європи, де він зустрічається все частіше. На території України плиска жовтоголова гніздиться в лісовій та лісостеповій смугах, а також північній частині Степу. Вид є комахоїдним. Тримається на відкритих місцевостях біля води, наприклад, на вологих луках та болотах.
Література
  • Літопис природи. Природний заповідник «Медобори». 2018, т.26. – Гримайлів, 2019. – 509 с.
  • Літопис природи. Природний заповідник «Розточчя». 2018, т.32. – Івано-Франкове, 2019. – 000 с.
  • Проект організації території Чорноморського біосферного заповідника НАН України та охорони його природних комплексів. Ч. 1. К.- 2016. 300 с.
  • Шацьке поозер’я. Тваринний світ: кол. моногр. / А.-Т.В. Башта, В.К. Бігун, М.Г. Білецька [та ін.]; за ред. П.Я. Кілочицького. – Луцьк : Вежа-Друк, 2016. - 610 с. (Електронне видання на CD-ROM)
    View source
Експерти

Таксономічна належність

Biota
Eukaryota
Animalia
Eumetazoa
Chordata
Gnathostomata
Aves
Passeriformes
Motacillidae