Синонім
- Phalaena maura Linnaeus, 1758
- Mormo cypriaca Hacker, 1996
Народна назва
Совка темна
Зображення
Природоохоронний статус
RDBUkr: Вразливі; RDBUkrCarp: VU
Цінність виду
Примітки
Детально
Українські Карпати (Геряк, 2013).
Гігрофільний теплолюбний вид, приурочений до лісових і чагарникових біотопів річкових заплав і долин. Відомий за сучасними знахідками у передгір’ях обох макросхилів Українських Карпат. Метелики літають в липні,
іноді літ продовжується аж до вересня. Активні вночі, живляться витікаючим соком з поранених дерев, соком перезрілих та гнилих фруктів тощо.
Прилітають на принаду, дуже рідко – на слабке світло. Вдень ховаються в темних тінистих місцях – печерах і штольнях, будівлях, тріщинах кори, під мостами та оголеним корінням дерев на берегах річок тощо. Гусениці розвиваються з серпня, і після зимівлі – до травня наступного року.
Живляться восени на різноманітних трав’яних рослинах – кульбабі (Taraxacum officinale), глухій кропиві (Lamium sp.), щавлі (Rumex sp.) тощо; навесні – на чагарниках і молодих деревах вільхи, верби, берези, крушини
та інших. Заляльковуються в ґрунті.
Література
- Геряк Ю.М., Канарський Ю.В., Коваль Н.П. Лускокрилі надродини Noctuoidea (Lepidoptera, Insecta) Ужанського національного природного парку // Наукові записки Державного природознавчого музею. - Львів, 2013. - 29. - С.19-32.
View source