НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Державний природознавчий музей
Центр даних з біорізноманіття

Miltochrista miniata (Forster, 1771) - Лишайниця рожева

Синонім
  • Phalaena miniata Forster, 1771
  • Bombyx rosea Fabricius, 1775
  • Calligenia miniata (Forster, 1771)
  • Lithosia rosea (Fabricius, 1775)
  • Miltochrista rosea (Fabricius, 1775)
  • Miltochrista rubicunda (Denis & Schiffermüller, 1775)
Народна назва

Зображення
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Вид досить поширений в Європі, Малій Азії, на Кавказі, у Середній та Північній Азії на схід до Японії. Віддає перевагу теплим, вологим і надмірно освітленим середовищам, листяним і змішаним лісам і заростям. Україна: Донбас (Геряк, Дем’яненко, Коновалов, Мартинов Вч.В., 2015). Розмах крил від 24 до 32 мм. Передні крила овальні з рожево-червоною облямівкою по зовнішньому краю і рядом чорних овальних плям з нечітким контуром. Середня і задня частини крила жовтуваті. Зовнішня перев'язка тонка, чорна, сильно зубчаста. Задні крила у формі округлого трикутника, жовтуваті з рожевими відтінками. Дорослі метелики з'являються з середини червня до кінця серпня. Вони літають вдень, в лісових масивах, шукаючи квіти, а вночі летять до джерел світла. Шлюбні польоти самців відбуваються в сонячні дні в теплу і безвітряну погоду. Самиці відкладають яйця на кормові рослини гусениць наприкінці липня. Гусениці вилуплюються на початку вересня і впадають у сплячку в ґрунті або в висушеній мульчі та листі. Заляльковування відбувається наприкінці весни. Гусениці восени харчуються молодими лишайниками, що ростуть на стовбурах і гілках дерев, а наступної весни, після зимівлі, також поїдають листя дуба, берези або жимолості.
Література
  • Геряк Ю.М., Канарський Ю.В., Коваль Н.П. Лускокрилі надродини Noctuoidea (Lepidoptera, Insecta) Ужанського національного природного парку // Наукові записки Державного природознавчого музею. - Львів, 2013. - 29. - С.19-32.
    View source
  • Kanarskyi Yu., Geryak Yu. Macrolepidoptera (Insecta, Lepidoptera) of the Pozhyzhevska site in Chornogora Mts // Scientific principles of biodiversity conservation. – 2014. – Vol.5(12), №1. – P.145-162.
    View source
  • Werchratski J. Motyle większe Stanisławowa o okolicy // Sprawozdanie Komisyi Fizyjograficznej. – Kraków, 1893. – 28 – S.167-266.
Експерти

Таксономічна належність

Biota
Eukaryota
Animalia
Eumetazoa
Arthropoda
Hexapoda
Insecta
Lepidoptera
Erebidae