Синонім
- Cydia grossana Haworth, 1811
- Tortrix fagiglandana Zeller, 1841
Народна назва
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Поширення. Ареал простягається від Мадейри і Пн.-Зх. Африки через всю Європу від Британських островів і Скандинавії на півночі до Малої Азії, Ірану, Сирії і Кавказу. Дещо ізольовані ділянки ареалу є в Нижньому Поволжі, Пд. Приураллі, Зх. Копет-Дазі (Данилевский, 1968; Razowski, 2003).
На Україні вид був відомий з Карпат, Львівщини, Буковини, Криму, недавно знайдений в степовому заповіднику «Кам’яні Могили».
Лівобережне Полісся України, Лівобережний Лісостеп України (Кавурка, 2010).
Небезпечний шкідник плодів бука (Fagus L.), каштана їстівного (Castanea sativa Mill.), дуба черешчатого (Quercus robur L.), дуба кам’яного (Q. ilex L.). В умовах Лівобережного Лісостепу гусениці розвиваються в жолудях дуба черешчатого (Quercus robur L.). За проведеними спостереженнями на Харківщині, C. fagiglandana (Zeller, 1841) літає разом з Cydia splendana (Hübner, 1799) з кінця червня та в липні, але значно поступається їй за чисельністю. В північній частині ареалу розвивається в одному, а на півдні в двох поколіннях на рік. В умовах Лівобережного Лісостепу скоріш за все розвивається одне покоління. Гусениці проходять розвиток в одному жолуді, в якому можуть знаходитися по 2-3 гусениці. Після закінчення розвитку в серпні – вересні гусениці виходять із жолудів і коконуються, та зимують в підстилці.
Заляльковуються весною або влітку (Данилевский, 1968; Костюк, 1988; Razowski, 2003).
Експерти
- Віталій КАВУРКА, к.б.н., e-mail: