Синонім
- Tortrix amplana Hübner, 1800
Народна назва
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Поширення. У фауні України вид представлений номінативним підвидом C. a. amplana (Hübner, [1796-1799]), який поширений від Британських островів до Пд. і Серед.
Європи, Півд. Приуралля та Середземномор’я. Трапляється також на Кавказі, в Малій Азії та Сирії (Данилевский, 1968; Razowski, 2003). На території України відомий з лісостепової, степової зон та Криму.
Влащенко, 1996 (балкові ліси Харківської та Сумської областей); Влащенко, Злотин, Мешкова, 1996 (Харківська обл., Липецьке лісництво Октяберського лісхоззагу (зараз відноситься до Даниловського дослідного лісхозу УкрНИИЛХА)); Совинський, 1926 (ок. Дніпрянської біологічної станції, на південь від с. Старосілля Остерського повіту на
Чернігівщині, почасти на медову принаду, 24.07. – 6.08.1919 – 3 екз.).
Лівобережне Полісся України, Лівобережний Лісостеп України (Кавурка, 2010).
Гусениці розвиваються в жолудях різних видів дубів, в тому числі дуба черешчатого (Quercus robur L.), а також в плодах бука (Fagus L.), грецького горіха (Juglans regia L.), ліщини (Corylus L.), каштана їстівного (Castanea sativa Mill.). Гусениці зустрічаються разом з гусеницями C. triangulella (Goese, 1783), але поступаються їм за чисельністю. Розвиток проходить в одному жолуді. Вихід із жолудів починається із середини серпня. Коконуються і зимують в підстилці. Розвивається скрізь в одному
поколінні. Літ імаго в умовах Лівобережного Лісостепу в липні – серпні (Данилевский, 1968; Костюк, 1988; Razowski, 2003).
Експерти
- Віталій КАВУРКА, к.б.н., e-mail: