Синонім
- Grapholitha regiana Zeller, 1849
Народна назва
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Поширення. На території Європи, в тому числі і території України, поширений номінативний підвид – P. r. regiana (Zeller, 1849). Ареал його лежить у межах природного ареалу клена гостролистого (A. platanoides L.), але на сході не досягає його північних меж. В Зх. Європі зустрічається на північ до Англії та Пд. Швеції, відомий із Сх. Європи, Малої Азії. На Кавказі поширений інший підвид P. r. caucasica Kuznetzov, 1968 (Данилевский, 1968; Razowski, 2003). На території України вид відомий із Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької, Хмельницької, Вінницької, Київської, Харківської областей (Кавурка, 2010).
Влащенко, Злотин, Мешкова, 1996 (Харківська обл., Липецьке лісництво Октяберського лісхоззагу (зараз відноситься до Даниловського дослідного лісхозу УкрНИИЛХА)); Жихарєв, 1928 (Дарницька лісова дослідна станція, вивелось декілька екз., 9–21.05.1926 із гусениць та лялечок, знайдених наприкінці квітня під корою клена (Acer campestre L.)).
Лівобережний Лісостеп України (Кавурка, 2010).
Гусениці в серпні – вересні живуть в плодах різних широколистих видів кленів (явору (Acer pseudoplatanus L.), клену гостролистого (A. platanoides L.), клену рівнинного (A. campestre L.)). Потім залишивши їх, коконуються і зимують, переважно під корою. Заляльковуються в березні – квітні. Літ метеликів в травні – червні. Одне покоління (Данилевский, 1968; Костюк, 1988; Razowski, 2003).
Експерти
- Віталій КАВУРКА, к.б.н., e-mail: