Народна назва
Співочий дрізд
Природоохоронний статус
EUBD (IIA)
Цінність виду
Примітки
Детально
В Україні звичайний гніздовий, перелітний вид.
Дрізд співочий мешкає у лісовий частині Європи, Кавказу, Малої Азії, у Сибіру до озера Байкал. Зимує у Західній та Південній Європі, Північній Африці, східних районах Малої Азії, на заході Передньої Азії.
На місцях гніздування з'являються у середині квітня і незабаром починають займати відповідні місця для облаштування гнізда. Гніздо влаштовують на деревах та чагарниках завжди неподалік від галявин. Гніздо дрозда співочого розташовується на висоті від 1 до 10 метрів від землі, іноді й 2,5 м. Його гніздо — це громіздка споруда нагадує чашу. Виготовляється із сухого листя, рослин, тонких гілочок, коріння. Зсередини поверхня обмазується глиною із домішкою деревної трухи. будується 3 дні, 1-2 дні відбувається обробка глиною, й день сохне. Після цього самка дрозда починає відкладати яйця.
У дроздів співочих буває 2 кладки на рік. Перша кладка відбувається наприкінці квітня — на початку травня. Тут відкладається 5-6 яєць. Другу кладку самка дрозда співочого відкладає у червні — 4-5 яєць. Колір у яєць дрозда співочого блакитний з дрібними чорно-бурими крапочками.
Яйця висиджуються 12-13 днів. Займаються годування пташенят обидва батьки. Це відбувається 150–200 разів на день. На 13-15 день пташенята починають залишати гніздо. а у серпні-вересні вони вже можуть літати.
Живиться дрізд співочий склювуючи здобич з землі. Їжею у нього виступають дощові черви, багатоніжки, дрібні павуки, личинки, гусінь, мухи, рідше молюски та ягоди.
Література
- Котенко Т.И., Ардамацкая Т.Б., Дубина Д.В. и др. Биоразнообразие Джарылгача: современное состояние и пути сохранения // Вісник зоології. – 2000. – Спец. випуск. – 240 с.
- Літопис природи. Природний заповідник «Медобори». 2018, т.26. – Гримайлів, 2019. – 509 с.
- Паламаренко О.В., Різун Е.М. Тваринне населення дендрарію ботанічного саду НЛТУ України // Науковий вісник НЛТУ України. - 2019. - Т.29, №3. - С.44-47.
- Проект організації території Чорноморського біосферного заповідника НАН України та охорони його природних комплексів. Ч. 1. К.- 2016. 300 с.
- Шацьке поозер’я. Тваринний світ: кол. моногр. / А.-Т.В. Башта, В.К. Бігун, М.Г. Білецька [та ін.]; за ред. П.Я. Кілочицького. – Луцьк : Вежа-Друк, 2016. - 610 с. (Електронне видання на CD-ROM)
View source