НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Державний природознавчий музей
Центр даних з біорізноманіття

Chloris chloris (Linnaeus, 1758) - Зеленяк

Синонім
  • Carduelis chloris Linnaeus, 1758
Народна назва

Зображення
Природоохоронний статус
Be (II)
Цінність виду
Примітки
Детально
В Україні гніздовий, кочуючий, зимуючий вид. Зеленяк звичайний мешкає у Європі, Північно-Західній Африці, Малій Азії, на півночі Ірану, у Середній Азії. Цих птахів також було акліматизовано в Австралії та Новій Зеландії. Зеленяк полюбляє розріджені ліси, галявини, гаї, сади, парки. Тут він живиться рослиною їжою, комахами, ягодами (здебільшого восени). Навесні зеленяк звичайний повертається з півдня у першій половині березня. Після чого будує на дереві своє гніздо. У кладці, що відкладає самка зеленяка, зазвичай 4—6 яєць. Вони мають молочно-білий колір з крапельками. Висиджує яйця самка протягом 12—14 днів. Годують пташенят обидва батьки. Пташенята через 13—14 днів вже починають вибиратися з гнізда й починають власне літати, приступають до самостійного життя. У вересні усі зеленяки звичайні відкочовують у більш південні регіони, частина залишається на зимівлю.
Література
  • Котенко Т.И., Ардамацкая Т.Б., Дубина Д.В. и др. Биоразнообразие Джарылгача: современное состояние и пути сохранения // Вісник зоології. – 2000. – Спец. випуск. – 240 с.
  • Літопис природи. Природний заповідник «Медобори». 2018, т.26. – Гримайлів, 2019. – 509 с.
  • Літопис природи. Природний заповідник «Розточчя». 2018, т.32. – Івано-Франкове, 2019. – 000 с.
  • Проект організації території Чорноморського біосферного заповідника НАН України та охорони його природних комплексів. Ч. 1. К.- 2016. 300 с.
Експерти

Таксономічна належність

Biota
Eukaryota
Animalia
Eumetazoa
Chordata
Gnathostomata
Aves
Passeriformes
Fringillidae