НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Державний природознавчий музей
Центр даних з біорізноманіття

Micromys minutus (Pallas, 1771) - Мишка лучна

Синонім
  • Mus minutus Pallas, 1771
Народна назва
Мишка лугова, Миша-крихітка
Зображення
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Micromys minutus danubialis Simionescu, 1971 Micromys minutus minutus (Pallas, 1771) Трапляється у лісовій та лісостеповій зоні у Європі, в Казахстані, на півдні Сибіру, Далекому Сході, в Монголії, на сході Китаю, в Японії, Гімалаях. Підіймається у гори до висоти 2200м. Живе на луках, у чагарниках, полях, городах. В Україні є найменшим за розмірами представником гризунів. Довжина 50-66 мм, хвоста 49-56 мм, вага 7-10 г. Тривалість життя – до 2 років. Забарвлення спини – кольору охри з різними відтінками, черево – біле. Очі та вуха невеликі. Хвіст довгий, допомагає тварині чіплятись за стебла рослин. Гніздо робить на землі або на стеблах рослин. Зимою може ховатися у скиртах сіна або інших укриттях. Живиться насінням, ягодами та комахами. Великої шкоди сільському господарству не завдає. Розмножуватись тварини починають з кінця квітня, впродовж теплого сезону потомство з’являється 3-4 рази, самка приносить 3-6 (іноді до 10) сліпих та голих мишенят. Тривалість вагітності – 21 день. Вага новонароджених - 0,7-1 г, довжина – до 15 мм. Очі відкриваються у віці 8-10 діб. Самостійне життя починають у віці 15 діб. Статевої зрілості досягають на 45 день.
Література
  • Татаринов К. А. Звірі західних областей України (матеріали до вивчення фауни Української РСР). - Київ: Вид-во АН УРСР, 1956. - 188 с.
  • Шацьке поозер’я. Тваринний світ: кол. моногр. / А.-Т.В. Башта, В.К. Бігун, М.Г. Білецька [та ін.]; за ред. П.Я. Кілочицького. – Луцьк : Вежа-Друк, 2016. - 610 с. (Електронне видання на CD-ROM)
    View source
Експерти

Таксономічна належність

Biota
Eukaryota
Animalia
Eumetazoa
Chordata
Gnathostomata
Mammalia
Muriformes
Muridae