НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Державний природознавчий музей
Центр даних з біорізноманіття

Terricola subterraneus (de Selys-Longchamps, 1836) - Полівка підземнa

Синонім
  • Arvicola subterraneus de Selys-Longchamps, 1836
  • Microtus subterraneus (de Selys-Longchamps, 1836)
  • Microtus majori Thomas, 1906
Народна назва
Нориця земляна, Нориця підземна, Норик підземний
Зображення
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Поширений і численний вид. Він займає широкий спектр середовищ існування, включаючи листяні і хвойні ліси, луки і пасовища і скелясті райони у високих горах. Добре переносить як сухі, так і вологі умови і не стикається з відомими загрозами. Зустрічається в охоронних районах по всьому ареалу. Terricola subterraneus мешкає в основному в Європі, де він займає центральні райони від атлантичного узбережжя Франції до європейської частини Росії і Балканського півострова. Ізольовані популяції знаходяться в Естонії і біля Санкт-Петербурга. За межами Європи, його діапазон простирається в західну частину Малої Азії (Туреччина). Існують записи цього виду від рівня моря до 2300 м. Країни поширення: Албанія, Австрія, Білорусь, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чеська Республіка, Естонія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Ліхтенштейн, Люксембург, Македонія, Хорватія, Молдова, Чорногорія, Нідерланди, Польща, Румунія, Росія, Сербія, Словаччина, Словенія, Швейцарія, Туреччина, Україна. Terricola subterraneus живуть в колоніях і є як денними так і нічними тваринами. Відтворення відбувається з березня або квітня по листопад. Вагітність триває приблизно 21 день. Народжується 1-4, в середньому 2-3 дитинчат. Новонароджені важать близько 2 гр, їх очі відкриваються у віці 11-12 днів, у близько три тижні молодь стає незалежною і у віці трьох місяців статевозрілою. Тривалість життя в неволі не більше 34 місяців.
Література
  • Татаринов К. А. Звірі західних областей України (матеріали до вивчення фауни Української РСР). - Київ: Вид-во АН УРСР, 1956. - 188 с.
  • Шацьке поозер’я. Тваринний світ: кол. моногр. / А.-Т.В. Башта, В.К. Бігун, М.Г. Білецька [та ін.]; за ред. П.Я. Кілочицького. – Луцьк : Вежа-Друк, 2016. - 610 с. (Електронне видання на CD-ROM)
    View source
Експерти

Таксономічна належність

Biota
Eukaryota
Animalia
Eumetazoa
Chordata
Gnathostomata
Mammalia
Muriformes
Arvicolidae