Синонім
- Vespertilio bechsteinii Kuhl, 1817
Народна назва
Нічниця Бехштейна
Природоохоронний статус
IUCN: NT; Be (II); Bo (EUROBATS); EUHD (II); RDBUkr: Зникаючі
Цінність виду
Примітки
Детально
Один з 103-х видів роду, один з 10-ти видів роду в фауні України.
Поширений на території Зх. та Центральної Європи і Кавказу. В Україні поширення обмежене зх. областями, прикарпатськими областями і Поділлям, загалом збігається з поширенням букових лісів.
Загальний розмір популяції можна оцінити у кілька сот особин. Загалом Україні відомо лише близько 20–30 знахідок, як в літній, так і у зимовий час, у середньому до 1 реєстрації за рік досліджень. У колекціях частка серед інших кажанів становить лише 0,3%.
Типовим місцем оселення є великі масиви широколистяних лісів, переважно у передгір’ях. Оселяється в дуплах старих дерев, у суворі зими інколи зустрічається в підземеллях. Теплолюбний вид, умовою успішної зимівлі якого є висока відносна вологість повітря. Осілий, здійснює тільки локальні міграції від місць літування до місць зимівлі. Великих скупчень не утворює ні взимку, ні влітку. Політ повільний, полює на дрібних нічних комах, переважно на галявинах, просіках, узліссях. Формує виводкові колонії. Плодить раз на рік, в середині червня, по одній малечі. Статевозрілим стає на другий рік життя. Живе до 10 років. Один з природних регуляторів чисельності комах та індикатор букових пралісів.
Знаходиться під охороною в заповідниках Карпатського регіону, Розточчя і Поділля.
Література
- Годлевська Л.В., Ребров С.В., Панченко П.С. Нові дані щодо фауни рукокрилих Рівненської області (Україна) // Заповідна справа. - 2016. - 1(22). - С.72-77.
View source
- Літопис природи. Природний заповідник «Медобори». 2018, т.26. – Гримайлів, 2019. – 509 с.
- Татаринов К. А. Звірі західних областей України (матеріали до вивчення фауни Української РСР). - Київ: Вид-во АН УРСР, 1956. - 188 с.