Синонім
- Vespertilio austriacus Fischer, 1829
Народна назва
Природоохоронний статус
Be (II); Bo (EUROBATS); EUHD (IV); RDBUkr: Вразливі
Цінність виду
Примітки
Детально
Один з 8-ми видів роду, один з 2-х видів роду фауни в Україні.
Поширений на більшій частині Пд. і Центральної Європи, на Кавказі. В Україні проходить межа ареалу, поширення обмежене переважно зх. і приморськими областями.
Чисельність вкрай низька, відомо лише близько 50–70 знахідок, як літніх, так і зимових, які становлять до 1% усіх облікованих кажанів. Загальний розмір популяції оцінено у кілька тисяч особин.
Типовим біотопом є широколистяні ліси і печерні регіони Карпат, Поділля, Криму. Схильний до синантропії, тяжіє до людських осель, парків і садів. Осілий. Оселяється в дуплах дерев і тріщинах скельних відслонень, у суворі зими часто зустрічається в печерах і каменоломнях. Політ маневрений; полює на дрібних нічних комах, переважно на узліссях, галявинах, садках. Веде переважно усамітнений спосіб життя, влітку самиці формують невеликі виводкові групи. Статевої зрілості досягає на 2 рік життя. Плодить раз на рік по 1 малечі. Вид–двійник вуханя звичайного.
Література
- Годлевська Л.В., Ребров С.В., Панченко П.С. Нові дані щодо фауни рукокрилих Рівненської області (Україна) // Заповідна справа. - 2016. - 1(22). - С.72-77.
View source
- Літопис природи. Природний заповідник «Медобори». 2018, т.26. – Гримайлів, 2019. – 509 с.