Синонім
- Vespertilio savii Bonaparte, 1837
- Pipistrellus savii (Bonaparte, 1837)
Народна назва
Нетопир кажановидний, Нетопир скельний, Нетопир Саві
Природоохоронний статус
Be (II); Bo (EUROBATS); EUHD (IV); RDBUkr: Зникаючі
Цінність виду
Примітки
Детально
Один з 18-ти видів роду, єдиний вид роду та один з 25-ти видів родини в Україні.
Поширений у пд. поясі гір Палеарктики від Пн. Африки та Іспанії до Японії, Кореї і Бірми. Українська частина ареалу представлена двома сегментами у приморській зоні Головного пасма Кримських гір, на ділянках КараДаг–Судак та Ялта–Алупка.
Чисельність вкрай низька і у абсолютних вимірах, ймовірно, не перевищує 1000 особин; у загальній вибірці колекційних зразків кажанів з Криму частка складає до 1%. Характер місць перебування виду дозволяє говорити, що з боку людини немає чинників непокою.
Типовим біотопом є скельні відслонення з обрідною рослинністю. За літні сховища правлять тріщини скель, щілини поміж камінням, іноді дупла дерев та горища. Зимові
знахідки (за межами України) відомі в будівлях, захищених від холоду щілинах, деколи в дуплах дерев. Комахоїдний вид, живиться дрібними комахами у польоті. В Криму, скоріш за все, веде осілий спосіб життя, проте фактичні знахідки охоплюють лише літній період. Плодить раз на рік (нерідко двійню) у період з початку червня до кінця липня. Статевої зрілості досягає на другий рік життя.
Знаходиться під охороною в заповідниках Гірського Криму.
Література
- Башта А.-Т. Hypsugo savii Bonaparte, 1856 (Chiroptera: Vespertilionidae) – новий вид фауни рукокрилих Карпатського регіону (Україна) // Науковий вісник Ужгородського університету. Серія Біологія. – 2012. – Вип. 33. – C.192-194.
View source