Синонім
- Convolvulus purpureus L.
- Convolvuloides leucosperma Moench
- Convolvuloides purpurea (L.) Moench
- Convolvulus eriocaulos Willd.
- Convolvulus eriocaulos Willd. ex Roem.
- Pharbitis purpurea (L.) Voigt
- Pharbitis hispida (Zuccagni) Choisy
Народна назва
Пурпурове ранкове сяйво, Високе ранкове сяйво, Звичайне ранкове сяйво, Пурпурові кручені паничі, Витень
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Батьківщиною виду є Мексика та Центральна Америка. Як і всі іпомеї, рослина обплітає себе навколо інших рослин досягаючи 2-3 м заввишки. Має листя у формі серця, стебла вкриті коричневими волосками, а квітки у формі труби 3-6 см у діаметрі, колір яких переважно від блакитного до пурпурового або білий.
Рослина любить багато вологи та родючий ґрунт, але її можна зустріти на багатьох типах ґрунтів[3]. Рослина натуралізована у теплих та помірних субтропічних регіонах по всьому світі. Хоча її часто вважають бур'яном, але також вирощують заради вишуканих квітів різних відтінків. Існує багато різних сортів. Серед найбільш поширених: I. purpurea 'Crimson Rambler' (червоно-пурпурові квітки з білою основою), 'Grandpa Ott's,' 'Kniola's Black Knight' та 'Star of Yelta' (квітне різними відтінками темно-пурпурового з білою або блідо-рожевою основою) та 'Milky Way' (Чумацький Шлях, білі квіти з бузковими вставками).
Насіння трикутної форми має певну історію вживання як психоделічний наркотик. В ньому міститься LSA. Згідно з описами, ефект від вживання чимось нагадує ЛСД.
Література
- Кузярін О.Т. Судинні рослини території торфовища "Білогорща” (м. Львів) // Наукові основи збереження біотичної різноманітності. - 2010. - Т.1(8), №1. - С.75-90.
View source
Експерти
- Олександр КУЗЯРІН к.б.н., e-mail: kuzyarin@gmail.com