НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Державний природознавчий музей
Центр даних з біорізноманіття

Carex limosa L. - Осока багнова

Синонім
  • Carex elegans Willd.
  • Carex fuscocuprea (Kük.) V.I.Krecz.
  • Carex glaucocarpa St.-Lag.
  • Carex laxa Dewey
Народна назва

Зображення
Природоохоронний статус
Reg
Цінність виду
Примітки
Вид знаходиться у переліках рослин, які потребують охорони у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Київській, Рівненській, Сумській, Хмельницькій та Чернігівській областях.
Детально
Мешкає в основному північній частині помірних областей, від Ісландії та Скандинавії на південь до Іспанії й на схід через країни Балтії, більшу частину європейської частини Росії, Туреччини, Кавказу і Монголії до Японії й Корейського півострова. Він також зростає у північній частині Північної Америки крім Гренландії. Зазвичай, росте в басейнах оліготрофних і кислих сфагнових боліт і краях торф'яних озер, але часто асоціюється з деякими збагаченими поживними речовинами середовищами. Стебла не або слабко опушені, 20–40 см, із закругленими кутами. Листові пластинки 1–2,5 мм завширшки. Найнижчий приквітник приблизно довжини колоска. Мішечки 3–4 мм, з носиком до 0,2 мм. 2n=56, 62, 64.
Література
  • Кузярін О.Т. Судинні рослини території торфовища "Білогорща” (м. Львів) // Наукові основи збереження біотичної різноманітності. - 2010. - Т.1(8), №1. - С.75-90.
    View source
Експерти
  • Олександр КУЗЯРІН к.б.н., e-mail: kuzyarin@gmail.com

Таксономічна належність

Biota
Eukaryota
Plantae
Viridiplantae
Tracheophyta
Euphyllophytina
Magnoliopsida
Poales
Cyperaceae