Синонім
- Phalaena rubi Linnaeus, 1758
- Bombyx rubi (Linnaeus, 1758)
- Macrothylacia alfacaria Ribbe, 1910
- Macrothylacia approximata Berge, 1910
- Macrothylacia approximata Tutt, 1902
- Macrothylacia basigrisea Lempke, 1960
Народна назва
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Вид поширений в помірній зоні Європи, в Сибіру, на Далекому Сході, в Північній Африці, Малій Азії, Казахстані, Закавказзі (транспалеарктичний полізональний вид).
Живе в мішаних і дрібнолистяних лісах, на лісових зрубах, у садах і парках.
Метелики літають вдень, а також увечері, коли нерідко прилітають на світло вуличних ліхтарів. Дає одне покоління в рік. Літає з середини травня до початку липня.
Самка відкладає яйця невеликими групами на гілки і стебла кормових рослин. Ембріональний період - 15 діб. Гусениця трапляється в кінці літа і восени. Тулуб бархатисто-чорно-коричневий, густо вкритий довгими волосками. У молодих гусениць на кожному членику є червоно-оранжеві пояски, голова чорна. Гусениця останнього віку досягаєт довжини 50-60 мм. Після зимівлі зрілі гусениці не живляться, і незабаром заляльковуються. Лялечка чорного кольору, з короткими волосками на кінці черевця, лежить в м'якому світло-коричневому коконі на поверхні грунту або серед сухого минулорічного листя. Кормові рослини гусениць - малина, ожина, чорниця, суниця, лохина, дуб, різні види верб, щавлю і багато інших трав'яних рослин.
Література
- Kanarskyi Yu., Geryak Yu. Macrolepidoptera (Insecta, Lepidoptera) of the Pozhyzhevska site in Chornogora Mts // Scientific principles of biodiversity conservation. – 2014. – Vol.5(12), №1. – P.145-162.
View source
- Werchratski J. Motyle większe Stanisławowa o okolicy // Sprawozdanie Komisyi Fizyjograficznej. – Kraków, 1893. – 28 – S.167-266.