Синонім
- Juncus communis E.Mey.
- Juncus laevis Wallr.
- Juncus bogotensis Kunth
- Juncus fistulosus Guss.
- Juncus mauritianus Bojer
- Juncus lucens Burnham
- Juncus zebrinus André
- Juncus luxurians Colenso
- Juncus laxus Robyns & Tournay
Народна назва
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Трав'яниста рослина, яка має густодернисте повзуче кореневище. Стебла циліндричні, міцні, гладенькі (в сухому стані тонко-борозенчасті), зелені, 50-120 см заввишки, при основі обгорнуті ясно-бурими безлистими піхвами, всередині суцільно виповнені (без перетинок), після маленької перемички витягнуті (без особливо помітного розширення) в довгий (15-25 см) гострий трубчастий приквітковий листок. Квітки правильні, одиничні, на видовжених квітконосах, зібрані в розлогу волоть; оцвітина ві-ночковидна, з шести лінійно-ланцетних, гострих, зеленуватих, злегка іржасто-обведених, по краях вузькоперетинчастих листочків, розміщених двома колами. Плід — оберненояйцевидна, бурувата, з полиском коробочка. Цвіте у червні-липні.
У природних умовах ситник розлогий поширений в Європі, Азії, Африці, Північній Америці та Південній Америці. Завезений та натуралізований в Австралії, на Мадагаскарі та багатьох океанічних островах.
В Україні росте на Поліссі по болотах, болотистих лісах і луках, на берегах річок і водойм; у Лісостепу і Степу — по піскуватих терасах річок.