Синонім
- Panicum crus-galli L.
- Echinochloa disticha St.-Lag.
- Echinochloa echinata Roem & Schult.
- Milium crus-galli (L.) Moench
- Oplismenus crus-galli (L.) Dumort.
- Panicum grossum Salisb.
- Panicum hispidulum Lam.
Народна назва
Півняче просо, куряче просо
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Кормові культури; Бур'ян
Примітки
Детально
Росте майже повсюди. Поширена по всій Україні, особливо на зрошуваних землях Півдня. Засмічує посіви зернових колосових, кукурудзи, рису, буряків, овочевих культур, сади і виноградники, росте на необроблюваних землях, біля каналів зрошуваних і осушувальних систем.
Максимальна плодючість — 60 000 зернівок, глибина проростання — не більше 12–14 см. Насіння зберігає схожість до 13 років.
Температура проростання — мінімальна : +4…+6, оптимальна : +26…+28, максимальна : +50…+52°. Вимоги до вологи — найкраще проростає при вологості ґрунту 40-80%.
У минулому на Північному Кавказі, у Поволжі, Молдавії та Криму насіння розмелювали на крупу і борошно невисокої якості. Крупа схожа на пшоно.
Гарна пасовищна і сінокісна рослина, може служити кормом для домашньої птиці. В Австралії і Південній Америці плоскуху звичайну розводять на корм худобі та для отримання насіння для свійської птиці, а також для отримання крупи. В глибинних районах Африки попіл із соломи рослини замінює сіль. Молоді рослини добре поїдаються тваринами на пасовищі і в сіні. До часу цвітіння сильно грубіє. Добра нажировочна рослина для великої рогатої худоби. Для коней у великій кількості шкідливо. Дає поживний силос.
Література
- Кузярін О.Т. Судинні рослини території торфовища "Білогорща” (м. Львів) // Наукові основи збереження біотичної різноманітності. - 2010. - Т.1(8), №1. - С.75-90.
View source