Синонім
- Coprinus pulcher (Pers.) Gray, 1821
- Agaricus plicatilis Curtis
- Coprinus plicatilis (Curtis) Fr., 1838
Народна назва
Гнойовик складчастий
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Європа: Австрія, Бельгія, Білорусь, Велика Британія, Данія, Іспанія, Італія, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Росія, Україна, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція. Ісландія. Азія: Вірменія, Грузія, Росія (Сибір і Далекий Схід). Африка: Марокко. Північна Америка: Канада, США. Куба. Нова Гвінея. Австралія.
Розповсюдження в Україні. Карпатські Ліси, Західно-українські Ліси, Західне Полісся, Західний Лісостеп, Лівобережне Полісся, Правобережний Лісостеп, Лівобережний Лісостеп, Лівобережний Злаково-Лучний Степ, Старобільський Злаково-Лучний Степ, Лівобережний Злаковий Степ, Гірський Крим, Південний берег Криму.
Росте з весни до кінця осені, на лугах та пасовищах, на городах та на газонах, в лісах, на ґрунті, серед невисокої трави, поодинці та групами. Плодові тіла з’являються вночі, та зникають вже до опівдня.
Шапка діаметром 0,8–3 см, дуже тонка, спочатку видовжено-овальна, дзвониковидна, пізніше зонтиковидна, розпростерта, увігнута в центрі. Поверхня шапки гола, радіально-ребриста, радіально-складчаста, світла, жовтувато-сірувата, жовто-коричнева, в центрі руда, з віком коричнево-сіра. Гіменофор пластинчастий. Пластинки рідкі, тонкі, з білим коларіумом, сіруваті, з віком чорно-сірі, не розпливаються. Споровий порошок чорний. Спори 9,5-14 * 8-11 мкм, широкосерцевидної або еліпсовидної форми, приплюснуті, з порою проростання. Ніжка висотою 2–8 см, діаметром 0,1–0,2 см, капіляровидна, ламка, гладенька, біла, білувата. М’якоть дуже тонка, ламка, без вираженого запаху.
Неїстівний гриб.