Синонім
- Cyclops bicuspidatus Claus, 1857
- Acanthocyclops bicuspidatus (Claus, 1857)
- Cyclops forbesi Herrick, 1895
- Cyclops minnilus S.A. Forbes, 1893
- Cyclops roseus Daday, 1885
- Cyclops serratus S.A. Forbes, 1882
Народна назва
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
В ресурсі GBIF вказаний як сумнівний вид.
Голарктика. Звичайний для української фауни вид, ареал якого охоплює територію від Полісся до причорноморських та приазовських степів. Трапляється в Карпатах, Криму, Дніпровсько-Бузькому лимані, дельті Дунаю.
Еврибіонт, надає перевагу астатичним водоймам. Населяє зазвичай невеликі, частково пересихаючі водойми, також річки та їх заплави, ставки, калюжі, інтерстиціальні водойми, болота, криниці. Локалізується на узбережній та придонній частині водойм переважно серед макрофітів або в їх рештках, утворює великі скупчення над мулистим дном. Прісноводний вид. Евригалінний, межі коливань солоності, де траплявся вид, становлять 1,4−32‰. Виявлений у водоймах із діапазоном рН 4,1−8,6. Може жити під льодом за повної відстутності вільного кисню.
Поліциклічний. Евритермний. Найбільша активність розмноження простежується в лютому–квітні, яйценосні самки виявлені при температурах не вище 10−12ºС. Статевозрілих особин знаходили від червня до вересня при 23−24ºС. Яйцеві мішки довгі, містять не менше 17−18 яєць кожний. Циклоп зазвичай рослиноїдний, у лабораторних умовах успішно розвивається на інфузоріях, гетеротрофних джгутиконосцях. Проміжний хазяїн цестод, нематод, на рачку паразитують евгленоїди.
Література
- Шацьке поозер’я. Тваринний світ: кол. моногр. / А.-Т.В. Башта, В.К. Бігун, М.Г. Білецька [та ін.]; за ред. П.Я. Кілочицького. – Луцьк : Вежа-Друк, 2016. - 610 с. (Електронне видання на CD-ROM)
View source