НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Державний природознавчий музей
Центр даних з біорізноманіття

Macrocyclops albidus (Jurine, 1820) - Макроциклопс альбідус

Синонім
  • Monoculus albidus Jurine, 1820
Народна назва

Зображення
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
В ресурсі GBIF вказаний як сумнівний вид. Поширений в усьому світі, за винятком Антарктиди. В Україні один із найпоширеніших циклопів, відомий майже в усіх річкових басейнах та природно-географічних зонах. Евритоп. Заселяє різноманітні водойми: озера, ріки, ставки, струмки тощо, трапляється також в болотах, криницях, джерелах, печерах, інтерстиціалі. Населяє узбережну та придонну частини водойм, виявлений у заростях макрофітів, часто – у скупченнях нитчастих водоростей, хоча іноді фіксується на кам’янистому дні або на чистому піску. Може опускатися до глибини 60 м. Типово прісноводний вид. Живе в підкислених і підлужнених водах, виявляє ознаки евригалінності. Здатний витримувати майже повну відсутність вільного кисню. Дициклічний і поліциклічний. Розвиток при 22ºС триває 20−27 днів. Хижак. Живиться дрібними кладоцерами, личинками копепод, планаріями, олігохетами, коловертками, личинками комарів та тендипедид. Проміжний хазяїн багатьох гельмінтів, нематод. У ньому паразитують багато видів євгленоїдид; β-мезосапроб.
Література
  • Микітчак Т. Гіллястовусі (Cladocera) й веслоногі (Copepoda) ракоподібні масиву Свидівець (Українські Карпати) // Вісник Львівського університету. Серія біологічна. – 2016. – Вип. 72. – С.149-160.
    View source
  • Шацьке поозер’я. Тваринний світ: кол. моногр. / А.-Т.В. Башта, В.К. Бігун, М.Г. Білецька [та ін.]; за ред. П.Я. Кілочицького. – Луцьк : Вежа-Друк, 2016. - 610 с. (Електронне видання на CD-ROM)
    View source
Експерти

Таксономічна належність

Biota
Eukaryota
Animalia
Eumetazoa
Arthropoda
Crustacea
Maxillopoda
Cyclopoida
Cyclopidae