Синонім
- Ceratophyllum granulosum Schur
- Ceratophyllum inerme Dumort.
- Ceratophyllum laeve Lam.
- Ceratophyllum muticum Cham.
Народна назва
Зображення
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Природний ареал виду — від Європи до тропічної Африки, Середньої Азії й Аравійського півострова.
В Україні вид зростає в стоячих і повільних водах — майже на всій території, зрідка; у Криму тільки в горах, у заповідно-мисливському господарстві.
Багаторічна трав'яниста рослина 20–30 см заввишки. Стебло гладке. Листки по 4–8 у кільці, вильчато-3–4-розділені на ниткоподібні, віддалено шипуваті-зубчасті часточки. Плід на краю не крилатий, подовжено-овальний, з 1 тільки верхівковою колючкою. Листки зазвичай світліше зелені, довжиною 2–4 см. Чоловічі квітки діаметром до 2 мм; зрілі пиляки 0.6–0.8 × 0.4–0.7 мм (довжина в 1–1.5 рази більша від ширини). Жіночі сегменти оцвітини зазвичай довші, (1.5)1.8–2 × 0.1–0.3 мм (відносно вузькі, довжина в (5)7–10 більша). Зрілі плоди з верхівковим шипом від менше 1 до 9 мм; поверхня іноді з декількома великими бородавками або шипами.
Література
- Гончаренко В.І., Калінович Н.О. Флора судинних рослин Шацького національного природного парку // Науковий вісник Волинського національного університету імені Лесі Українки. Сер.: Біологічні науки. - 2009. - №2. - С.5-17.
View source
- Літопис природи. Природний заповідник «Розточчя». 2018, т.32. – Івано-Франкове, 2019. – 000 с.
Експерти
- Олександр КУЗЯРІН к.б.н., e-mail: kuzyarin@gmail.com