Синонім
- Buprestis mariana Linnaeus, 1758
- Buprestis deaurata Voet, 1806
- Buprestis hiulca Pallas, 1782
- Chalcophora deaurata (Voet, 1806)
- Chalcophora fiorii Obenberger, 1913
- Chalcophora hiulca (Pallas, 1782)
Народна назва
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Златку внесено до Червоної книги Республіки Карелія (Росія).
Детально
Розповсюджена в континентальній Європі від Португалії до України та Росії, в Скандинавії, на Балканах, в Італії, також в Алжирі та Марокко, Туреччині, Ірані, Іраку. В Україні поширений практично по всій території.
Великий довгастої форми жук, довжина тіла 2,1-3,2 см. Темнобронзовий, надкрила та передньоспинка з поздовжніми килями, на надкрилах також розташовані ямки, а на передньоспинці між килями поздовжні вдавлення. На надкрилах 4 ямки, як і проміжки між килями мідно-золотисті. Щиток маленький, круглястий. Стегна передніх ніг без зубця на внутрішньому краї. 1-й членик задньої ноги такої ж довжини, як і 2-й та 3-й, узяті разом. Кігтики на ногах прості.
Личинка розвивається в мертвій деревині та заболоні повалених дерев роду сосна (сосна звичайна, сосна Веймута) або пнів впродовж 3-5 років. Личинка формує собі під корою зимувальну камеру, де заляльковується. Імаго виходять у травні, літають до серпня.
Вважається одним з найважливіших шкідників технічної деревини в Європі.
Література
- Król Ż. Fauna koleopterologiczna Janowa pod Lwowem // Sprawozdanie Komisyi Fizyjograficznej. – Kraków, 1877. – 11. – S.33-63.
View source