Народна назва
Блощиця постільна
Природоохоронний статус
No status defined
Цінність виду
Примітки
Детально
Ця кровосисна комаха – ектопаразит людини і теплокровних тварин, тобто харчується їхньою кров’ю. Клоп відомий був ще в давні часи. Характерні його ознаки – відсутність крил, 3-члениковий хоботок і схильність харчуватися кров’ю тварин.
Тіло клопа пласке, завдовжки 4 мм, червонувато-бурого кольору. Навесні і влітку самка кілька разів відкладає яєчка, одразу штук по 50, у різні щілини, під шпалери чи просто у тріщини стіни. Те покоління, яке виводиться пізно восени, зазвичай не переживає зими, але клопи, що цілком зміцніли, можуть переносити навіть дуже сильні холоди. Попри свою ненажерливість, клопи дуже довго можуть голодувати.
Надзвичайна витривалість і живучість клопів у поєднанні з надзвичайною їхньою плодючістю робить їх дуже неприємними комахами. Хоча існує дуже багато засобів для виведення клопів, але всі вони малоефективні, оскільки досить вижити лише одній самиці, щоб розвелося нове покоління, незважаючи на всі вжиті заходи. Дотепер ще не з’ясовано, звідки клопи з’явилися в Європі, але більшість учених припускають, що вони родом з Індії.
Первісним місцем проживання постільного клопа, очевидно, були печери Середнього Сходу, населені людьми і кажанами.